A kisbajcsiskola.hu oldal a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmaz, melyet a honlap használatával Ön tudomásul vesz.

Akadálymentes változat

Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola és

Alapfokú Művészeti Iskola

Heti étlap

 Heti étlap

Elérhetőségeink

OM: 030597

Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

9062 Kisbajcs, Arany János u. 20.

Telefon: +36 96 / 560-016
Fax: +36 96 / 560-017
Mobil: +36 20 / 598-7945

E-mail: vorosmartyiskola@freemail.hu

                  kisbajcsiiskola@gmail.com

 

Ifjú olvasókkal Fekete István nyomában

A Kisbajcsi Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Vámosszabadi Tagiskolájának diákjai a Nemzeti Tehetség Program keretében megvalósított „Ifjú olvasókkal Fekete István nyomában” című pályázati nyertes, egész tanévet átölelő komplex tehetségprogramban vettek részt. Célunk az volt, hogy a természet világának irodalmi ábrázolásából szerzett olvasmányélmények nyomán tanulóinkban erősödjön az olvasás szeretete, becsülete, az irodalmi művek megértésének, feldolgozásának, gondolati értékelésének készsége, egyúttal példának állítsuk eléjük a természet, az állatok szívből jövő szeretetét, a magyar táj iránti tiszteletet, vonzalmat, a jóság, a szeretet erejében való hitet, amely Fekete István regényeiből árad.

A programban résztvevő diákok az egész tanévben folyamatosan olvasták az író regényeit, amelyet heti rendszerességgel tartott foglalkozásokon dolgoztunk fel. Tanulóink naplót, könyvajánlókat, tablókat készítettek az olvasottakról, a témában végzett könyvtári kutatómunkával bővítették irodalmi és természettudományos ismereteiket.

1. galéria képei

Három napos tábor keretében felkerestük a Fekete István Emlékházat, a regények helyszíneit, bejártuk a Kis-Balaton csodálatos rejtekeit, Bütyök és Tutajos nyomába eredve fedeztük fel a Diás-sziget, Kányavári-sziget vizes élőhelyeinek titkokat rejtő élővilágát. Gyenesdiáson élőhely ismereti foglalkozásokon vettünk részt, majd hajókirándulást tettünk a Keszthelyi-öbölben. A Káli-medencében terepi gyakorlat keretében tanulmányoztuk a jellegzetes Balaton-felvidéki táj egyedülálló szépségeit a szentbékkálai kőtengertől Hegyestűig. Feledhetetlen élményeink helyszínei voltak még: a Festeticsek balatonszentgyörgyi vadászvára, a Tapolcai-tavasbarlang, a Zalavári Bivalyrezervátum, a Festetics Imre Állatpark.

2. galéria képei

 • Gyenesdiás, Vadóctanya
 • Gyenesdiás, Természetháza
 • Gyenesdiás, terepi program-élőhelyismeret
 • Gyenesdiás, mézeskalács díszítés
 • Hajókirándulás a Keszthelyi-öbölben
 • Diás-sziget -- a vizes élőhelyek tanulmányozása
 • Diás-sziget – Fekete István emlékszoba
 • Diás-sziget—Matula kunyhó
 • Diás-sziget—madárles kunyhók
 • Diás-sziget—vízlépcső
 • Diás-sziget—Látogatóközpont (Balaton-felvidéki Nemzeti Park)
 • Festetics Imre Állatpark
 • Zalavári Bivalyrezervátum
 • Kányavári-sziget
 • Szentbékkállai kőtenger
 • Hegyestű
 • A Festeticsek vadászvára-Csillagvár
 • Tapolcai Tavasbarlang

3. galéria képei

A tehetségprogram során előadásokat hallgattunk a természetvédelemről (Buruzs Adrienn egyetemi tanár és a Reflex Természetvédő Egyesület előadása), ismerkedtünk a haltenyésztés, a halászat és horgászat titkaival (Győri Előre Halászati Szövetkezet; Vámosszabadi Horgász Egyesület), a vadgazdálkodás tudományával (Vörös rét, Vámosszabadi).

A programsorozatot vetélkedő és élménybeszámoló zárta.

4. galéria képei

„Jól tudom: a fényt a szemem itta, a dalt a fülem fogta, a simogatást a kezem érezte, szép utakon a lábam vitt, és a gondolatok a fejemben születtek, mint az ég távoli villódzása, de mindezt a szívem gyűjtötte össze, és belőle lett minden, ami Szeretet.” /Fekete István/

A programban résztvevő diákok:

Barcza Noémi, Pintér Zia, Tölgyesi Teodóra, Gál Dorottya, Takács András, Bognár Zoltán, Alföldi Petra, Zsebedics Petra, Nagy Kíra, Vida Virág, Győri Johanna, Erdélyi Mátyás, Győri Alexandra, Jó Petra, Rózsa Kitti, Vass Bianka, Molnár Bence, Luka Dániel, Takács Nóra, Buruzs Anna Katica, Pajor Alíz, Koller Kamilla, Árkosi Lili

A programot kidolgozó és megvalósító pedagógusok:

Zalkáné Béres Andrea, Veszelka Attiláné, Kamocsai Antalné