Kisbajcs Község Önkormányzata nagyon fontosnak tartotta, tartja a középületeinek állagát, a törvényi előírásokat, azt hogy mindenki egyenlő esélyekkel érje el a közszolgáltatásokat.

 

Így a négy település mely közösen tartja fenn a kisbajcsi általános iskolát összefogott és egy pályázatot adott be a NYDOP keretében az iskola akadálymentesítésére.

A települések nagyon örültek amikor 2009. végén megnyerték a NYDOP keretein belül az Általános Iskola komplex akadálymentesítésére beadott pályázatukat, összesen 40.000.000 Ft-ot. Ennek segítségével egy új középület újulhatott meg.

2010. januárjában elkezdődött a kiviteli tervek elkészítése, majd ennek alapján a közbeszerzéshez szükséges dokumentációk összeállítása. az építési vállalkozót 2010. nyarán választották ki.

A tényleges, kézzel fogható munkálatok az épületben a nyár végén kezdődtek meg. A beruházás keretein belül egy komplex módon akadálymentesített épület jött létre, melyben a főbb elvégzett tevékenységek a következők voltak: akadálymentes parkoló építése, bejárati rámpa készítése, akadálymentes lift, illemhelyek, akadálymentes zuhanyzó, új bejárati és belső ajtók kialakítása, új padlóburkolatok készítése.

A munkálatok után az épület teljesen megújult, könnyen használhatóvá vált, az épületben való tájékozódást az elhelyezett információs táblák segítik, melyek akadálymentes kialakításúak, könnyen olvashatók - braille írással ellátottak.

A projekt második részében beszerzésre kerültek az akadálymentes informatikai eszközök, az indukciós hurok (hallássérültek részére), elkészült az iskola akadálymentes honlapja.

A munkálatok folyamán a műszaki ellenőr a rehabilitációs szakmérnök, az önkormányzat szorosan együttműködött, így jött létre az összehangolt munka eredményeként a szép, korszerű épület.

A pályázatban közreműködő szervezetként a VÁTI Nonprofit Kft. működött közre, melynek elérhetősége: 1016 Budapest, Gellérthegy u. 30-32.

Kisbajcs Község Önkormányzata nagyon fontosnak tartotta, tartja a középületeinek állagát, a törvényi előírásokat, azt hogy mindenki egyenlő esélyekkel érje el a közszolgáltatásokat.

Így a négy település mely közösen tartja fenn a kisbajcsi általános iskolát összefogott és egy pályázatot adott be a NYDOP keretében az iskola akadálymentesítésére.

A települések nagyon örültek amikor 2009. végén megnyerték a NYDOP keretein belül az Általános Iskola komplex akadálymentesítésére beadott pályázatukat, összesen 40.000.000 Ft-ot. Ennek segítségével egy új középület újulhatott meg.

2010. januárjában elkezdődött a kiviteli tervek elkészítése, majd ennek alapján a közbeszerzéshez szükséges dokumentációk összeállítása. az építési vállalkozót 2010. nyarán választották ki.

A tényleges, kézzel fogható munkálatok az épületben a nyár végén kezdődtek meg. A beruházás keretein belül egy komplex módon akadálymentesített épület jött létre, melyben a főbb elvégzett tevékenységek a következők voltak: akadálymentes parkoló építése, bejárati rámpa készítése, akadálymentes lift, illemhelyek, akadálymentes zuhanyzó, új bejárati és belső ajtók kialakítása, új padlóburkolatok készítése.

A munkálatok után az épület teljesen megújult, könnyen használhatóvá vált, az épületben való tájékozódást az elhelyezett információs táblák segítik, melyek akadálymentes kialakításúak, könnyen olvashatók - braille írással ellátottak.

A projekt második részében beszerzésre kerültek az akadálymentes informatikai eszközök, az indukciós hurok (hallássérültek részére), elkészült az iskola akadálymentes honlapja.

A munkálatok folyamán a műszaki ellenőr a rehabilitációs szakmérnök, az önkormányzat szorosan együttműködött, így jött létre az összehangolt munka eredményeként a szép, korszerű épület.

A pályázatban közreműködő szervezetként a VÁTI Nonprofit Kft. működött közre, melynek elérhetősége:
1016 Budapest, Gellérthegy u. 30-32.